Gramofon w szkole

Patryk Fedak i Jakub Licznerski z klasy 7b są autorami filmu promującego odbiór muzyki z płyty winylowej za pośrednictwem gramofonu. W dzisiejszych czasach odtwarzacz płyt winylowych ma wielu rywali w postaci wież, sprzętów mobilnych, komputerów oraz urządzeń, dzięki którym zawsze da się słuchać muzyki – niezależnie od miejsca oraz czasu. Jest to możliwe dzięki skompresowanym plikom audio. Proces ten, pomimo tego, że jest bardzo praktyczny, sprawia, że muzyka zatraca szczegółowe brzmienia oraz głębię, którą można usłyszeć z płyt winylowych. Okazję do posłuchania płyt odtwarzanych przez gramofon będą mieli uczniowie naszej szkoły. Zapraszamy do biblioteki na długich przerwach! Jeśli posiadają Państwo zbędne płyty winylowe, to zachęcamy do podarowania ich szkolnej bibliotece.