Apel z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji Trzeciego Maja

Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu uczciła święto Konstytucji Trzeciego Maja w nietypowy sposób.  Uczniowie stworzyli apel, w którym wykorzystali zasady popularnego  teleturnieju „Kocham Cię Polsko”. Widowisko przybliżyło okoliczności uchwalenia konstytucji, sylwetki jej twórców oraz zachęcało uczniów do poznania i wspólnego śpiewania pieśni  trzeciomajowych.  Zabawa była podzielona na kilka kategorii takich jak literatura (uczniowie odgadywali fragmenty wierszy i pieśni), kto jest kim? (odgadywanie nazwisk twórców konstytucji), malarstwo (musieli podać tytuły obrazów) urodziny (chętni uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące konstytucji i okresu rozbiorów) i polszczyzna (każdy z uczniów w grupie trzymał kartkę z literą, po usłyszeniu wyrazów naprowadzających uczniowie musieli jak najszybciej ułożyć właściwy wyraz). Za udzielane odpowiedzi uczniowie byli nagradzani biało-czerwonymi flagami. Pomiędzy poszczególnymi rundami śpiewaliśmy pieśni trzeciomajowe. Uczniom bardzo podobał się ten sposób uczczenia rocznicy święta państwowego gdyż nie tylko chętnie uczestniczyli w zabawie, ale później deklarowali, że chcieliby aby w ten sposób obchodzić w szkole każde święto.
Marta Lewandowska, Monika Milan, Ewa Ocieczek