ZAJĘCIA KULINARNE 1c

Uczniowie z klasy 1c wraz z wychowawcą Bożeną Foreńską uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w Zespole Szkół Gastronomicznych. Zajęcia prowadzone były przez nauczycieli – Panią Dorotę Dutkiewicz i Panią Karolinę Wojtusiak oraz uczniów z klasy 1 ZSG. Dzieci zaczęły swoją przygodę w kuchni od zapoznania z przepisami BHP. Następnie, poznały urządzenia techniczne i narzędzia pracy w kuchni oraz potrawy regionalne naszego miasta. Potem ze starszymi kolegami i koleżankami wykonały ciasta według przepisów. W ten sposób powstały ciasteczka i pyszne drożdżowe bułeczki. U niektórych uczniów ujawnił się ukryty talent do pieczenia i dekorowania. Dzieci zadeklarowały nawet chęć wstąpienia w przyszłości w szeregi tej szkoły. Starsi koledzy, koleżanki nie ukrywali zaskoczenia umiejętnością współpracy w grupach uczniów i wielkim ich zaangażowaniem w pracę. Nie omieszkaliśmy umówić się na kolejna wspaniałą wizytę w grudniu.