Uczniowie SP 21 na XVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

1 czerwca uczniowie naszej szkoły, Igor Cylkowski i Daniel Stelmach (kl. 8a) oraz Bronisz Bronowski i Kaj Jatczyński (kl. 8c) wzięli udział w XXVIII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu był nagrodą za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Kancelarię Sejmu RP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o polskim parlamentaryzmie, kształtowanie postaw obywatelskich oraz aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Uczniowie w dwuosobowych zespołach muszą wykonać zadanie konkursowe, którego efektem będzie film, słuchowisko bądź strona internetowa na zadany wcześniej temat. W tym roku należało odpowiedzieć na pytanie, Jakie ideały żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych przetrwały i odniosły zwycięstwo? Przedstaw na przykładzie wybranego bohatera/bohaterki.
Komisja konkursowa wysoko oceniła prace naszych uczniów, co było przepustką do udziału w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży 1 czerwca w Warszawie. Opiekunem projektów była nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie Marta Lewandowska.