Pielgrzymka do Gietrzwałdu

Dn. 18.06.22 r odbyła się Pielgrzymka do Gietrzwałdu dla dzieci I komunijnych i rocznicowych z naszej szkoły i parafii. Gietrzwałd to bardzo wyjątkowe miejsce- Sanktuarium Maryjne w Polsce. W 1877 roku miały tu miejsce objawienia maryjne i jako jedyne w Polsce zostały uznane przez Kościół.

Tym samym Gietrzwałd dołączył do takich miejscowości jak Lourdes, Fatima czy La Salette. Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej położone jest wśród niewielkich wzgórz i było świadkiem wielu cudów. Wielokrotnie modlitwa oraz pobłogosławione przez Matkę Boską źródełko przynosiły ulgę w bólu, oraz powrót do zdrowia. Pielgrzymowaliśmy do Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, przeszliśmy aleją różańcową, odprawiliśmy drogę krzyżową a przy cudownym źródełku nabraliśmy wody. Również wzięliśmy udział w uczcie duchowej podczas Mszy św. i uczcie ciała czyli ognisku. Nie zapomnieliśmy również o pamiątkach dla naszych najbliższych.