Sprzątanie świata – Polska 2022

Wzorem poprzednich lat, również w tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji “sprzątania świata”. 29 edycję “Sprzątania świata – Polska 2022” w naszym mieście przygotował Departament Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. 
Uczniowie klasy 5 c z dużym zaangażowaniem sprzątali teren przylegający do Placu Jagiellończyka, gdyż – jak głosi hasło tegorocznej akcji “Wszystkie śmieci nasze są”. 
Z przyjemnością – zarówno dziewczęta jak i chłopcy – wzięli udział – między innymi –  w warsztatach  kreatywnych o tematyce recyklingu. Dzięki ich zręcznym rączkom powstawały pięknie ozdobione lampiony i koszyki z papierowych rurek. 
Przyjemna jest świadomość, że młodzi ludzi czują potrzebę utrzymywania otoczenia w czystości i racjonalnego gospodarowania odpadami.

Izabela Romanowska