„Pokazy naukowe” w SP 21

W dniach 7, 8 i 15 listopada w naszej szkole 17 klas wzięło udział w zajęciach, pt. “Niewidzialne światło” w ramach pokazu naukowego “Fizyka dla Smyka”. Na tych lekcjach fizyki prowadzonych przez Panią Magdę z Akademii w Olsztynie dzieci przez specjalne okulary mogły zobaczyć kolorowe „niewidzialne” fotony, laserową symfonię. Sprawdzały czy metalowy koc bez grzałki grzeje. Obserwowały swoją cieplną „aurę” dzięki kamerze termowizyjnej w akcji oraz pomiary temperatury na odległość czy światło ultrafioletowe. Przeprowadziły test banknotów w świetle UV. Poza tym dowiedziały się, że światło białe nie jest w rzeczywistości białe. Podczas pokazu pani Magda wchodziła w interakcję z dziećmi i do większości eksperymentów zapraszała je. Pokazy naukowe mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Poznając zjawiska występujące w najbliższym otoczeniu otrzymują szansę na ich… zrozumienie.

Agnieszka Kuzko