Świetlicowy konkurs “Polska moja ojczyzna”

W listopadzie- miesiącu szczególnie poświęconym naszej ojczyźnie- chętne dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej mogły spróbować swoich sił w konkursie wiedzowym pod hasłem “Polska moja ojczyzna”. Uczniowie klas I wykazali się znajomością legendy “O Lechu, Czechu i Rusie” układając historyjkę obrazkową. Układali z puzzli godło Polski oraz wyszukiwali ukrytych symboli narodowych. Dzieci z klas II-III rozwiązywały test wiedzowy, dopasowywały informacje do portretów znanych Polaków. Wykazały się znajomością nazw rzek przepływających przez nasz kraj oraz znajomością krajów sąsiadujących z Polską. Rozpoznawały legendy związane z naszym krajem po ich fragmentach, jak również wykazały znajomość “Mazurka Dąbrowskiego”.

Laureatkami konkursu zostały:

I miejsce- Lena Łukasiewicz z klasy 2a

II miejsce- Hania Tomczak z klasy 3a

III miejsce- Marysia Dąbrowska z klasy 3a

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a uczestnikom dziękujemy za udział i wspólną zabawę!