„W rocznicę niepodległości”

7.12.2022r. gościliśmy w naszej szkole młodych i utalentowanych twórców poezji patriotycznej, którzy zostali laureatami Międzyszkolnego Konkursu „W rocznicę niepodległości” i zajęli I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Z SP 9 Zuzanna Rydel – ucz. kl. 8, z SP 15 Antonina Sawicka- ucz. kl. 6, z SP 25 – Natalia Żukowska – ucz. kl. 8 i Julia Hoebell- ucz. kl. 5.

Opisane w ich wierszach wydarzenia związane z 11 listopada dały obraz tego, jak nastolatkowie rozumieją pojęcie patriotyzmu . Dla nich patriotyzm to miłość do ojczyzny, szacunek dla jej symboli, umiłowanie piękna kraju, jego zabytków, kultury, ale też kultywowanie pamięci o bohaterach, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości.

Zwyciężczynie konkursu otrzymały z rąk Pani Dyrektor szkoły dyplomy, nagrody i tomiki z wierszami nadesłanymi na konkurs.

Podczas spotkania mieliśmy też okazję wysłuchać fragmentów wierszy, które zostały pięknie odczytane przez autorki.

Nasza uroczystość była hołdem złożonym przeszłości, ale przy blasku świec i w miłej atmosferze snuliśmy też rozważania o przyszłości.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwyciężczyniom gratulujemy sukcesu, nauczycielkom dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu.

Organizatorki konkursu