Zwykła niezwykła lekcja biologii

Uczennica kl. 5a, Patrycja Kuźba, na dzisiejszą lekcję biologii (20.01.23r.) zabrała swojego ukochanego pupila – świnkę morską o imieniu  Czaruś.  Czaruś został przyniesiony w specjalnym nosidełku. Patrycja przygotowała też świetną prezentację o świnkach morskich. Dzieci dowiedziały się, że te słodkie zwierzaki pochodzą z Ameryki Południowej, a do Europy trafiły w XVIII wieku. Ponadto Patrycja opowiedziała o życiu i wymaganiach świnek, o ich diecie, chorobach, rasach. Co ważne, przedstawiła  też najczęstsze błędy początkujących hodowców. Bardzo fajnie patrzyło się na dziewczynkę, gdy z widoczną pasją opowiadała o tych zwierzątkach. A Czaruś przez cały ten czas grzecznie chrupał marchewkę na biurku nauczyciela. W ogóle się nie zestresował. Na zakończenie każde dziecko mogło Czarusia pogłaskać.  Dziękujemy Patrycji : )

                                                                                                                                             Agnieszka Kuzko