Podsumowanie osiągnięć uczniów z języka niemieckiego

Miniony semestr roku szkolnego 2022/23 obfitował w liczne aktywności na polu języka niemieckiego.

Uczniowie uczący się tego języka mogli sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności w licznych konkursach. Ogromne gratulacje dla nich!

I tak już w październiku Natalia Graczyk z klasy 8a napisała wiersz w języku niemieckim zdobywając IIm. w Międzyszkolnym Konkursie ,,Jesień słowem malowana” .

Listopad zaskoczył nas niespodziewaną propozycją udziału w projekcie ,,Ogólnoniemiecki Dzień Głośnego Czytania” – ,,Deutschland liest vor. Uczniowie z pierwszej grupy klasy 7b doskonale poradzili sobie z nagraniem tekstów niemieckojęzycznych.

Grudzień to miesiąc, gdy zaczynamy niecierpliwie czekać na Święta Bożego Narodzenia umilając sobie ten czas pisaniem życzeń. Tak też uczyniliśmy  na lekcjach języka niemieckiego, ale życzenia, które od nas powędrowały, stworzyliśmy po niemiecku. A do kogo napisaliśmy? Okazuje się, że w całej Polsce jest mnóstwo uczniów czekających na Weihnachtswünsche i jeszcze chętniej piszących do nas.

Nasi wspaniali uczniowie wzięli również udział w dwóch konkursach na Adventskalender i tu szczególnie należą się gratulacje !!!

Za:

Wojewódzki Konkurs ,,Poznajemy niemieckie tradycje adwentowe – kalendarz adwentowy”.

Dominika Wyrzykowska z 8a – II m.
Zuzia Kolad z 8e  oraz  Aniela Gołota z 8b  – III m.

oraz

Międzyszkolny Konkurs plastyczny na  niemiecki kalendarz adwentowy ,,Der schӧnste Adventskalender”.

Victoria Piotrowska z 7b-  I m.
Maja Morska z 8a-  II m.
Mikołaj Stankiewicz z 7b-  III m.

Viktoriia Shmalko z 8f – wyróżnienie