Teatrzyk kamishibai przedstawia-lekcja inna niż zwykle

Mikołaj Kopernik, patron naszej szkoły, świętuje 550 rocznicę swoich urodzin!

Z tej okazji uczniowie klasy 5b uczestniczyli w nietypowej lekcji poświęconej Kopernikowi. ,,Zasiedli” na widowni teatrzyku kamishibai i w ten oto sposób, zapoznali się z życiem i działalnością wielkiego astronoma, stwierdzając, że był on prawdziwym człowiekiem renesansu.

Kamishibai to teatrzyk obrazkowy z Japonii, którego początki sięgają XIII w. To tam wędrowni opowiadacze przedstawiali niepiśmiennej publiczności bajki obrazkowe, a później moralne traktaty. Obecnie w Japonii odradza się kamishibai jako forma spektaklu ulicznego, ale w Polsce zagościł dopiero po roku 2012.

Po ,,spektaklu” w szkolnej bibliotece uczniowie utrwalili wiadomości podczas filmu i piosenki wykonując karty pracy i dyskutując o Wielkim Polaku, jego dokonaniach i epoce, w której żył.

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że taka forma zajęć jest ciekawą odmianą i z pewnością wiedza o naszym Jubilacie zostanie z nimi na długo.

Justyna Polakowska – Zoła, Monika Milan