Językowo – logopedyczne zdolności piątoklasistów

29.03.2023r. uczniowie klasy 5a – Oliwia Czarkowska, Olga Właszyn i Szymon Cegiełka wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Językowo – Logopedycznym pt.„Jestem ekologiem” zorganizowanym w SP25.

Mimo że słownictwo związane było z ekologią, zadania wymagały przede wszystkim wiedzy i umiejętności polonistycznych. I tak, uczniowie w różnych konkurencjach rozpoznawali części mowy, tworzyli przysłówki od przymiotników, rozwiązywali niełatwą krzyżówkę.Dodatkowym utrudnieniem było wykonywanie tych zadań w wyznaczonym czasie.

Piątoklasiści rewelacyjnie poradzili sobie ze wszystkimi konkurencjami i ,jak podkreślali, dzięki pracy zespołowej oraz opanowaniu osiągnęli najwyższy wynik i zajęli I miejsce w konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Barbara Warmińska