EGZOTYCZNE ZWIERZĘTA W SP 21 !!!

Przez ostatnie 3 dni (3, 4 i 5 kwietnia) w naszej szkole odbywały się żywe lekcje zoologii z których skorzystali uczniowie 20 kl. Na nasze zaproszenie  przybył do nas pan Jarosław  Rejmer z Torunia, który od wielu lat zajmuje się hodowlą egzotycznych zwierząt. W podświetlonych terrariach uczniowie mogli podejrzeć między innymi: olbrzymie patyczaki i straszyki, które tańczyły przy muzyce, liśćce, które trudno dostrzec wśród liści, kameleony, wielkiego skorpiona, gekony, krocionogi, modliszki, ptaszniki oraz karaczany z Madagaskaru. Zwierzęta, które były prezentowane budziły wśród uczniów przeróżne emocje  : )  Dzieci z zainteresowaniem oglądały okazy, zostały zapoznane  z różnymi ciekawostkami naukowymi i poznały najdziwniejsze cechy charakterystyczne dla poszczególnych grup zwierząt.  Mogły  tęż sprawdzić swoja wiedzę np. na temat gadów, za którą niektóre otrzymały nagrody.
Co odważniejsi wzięli na rękę ogromnego patyczaka. Każdy chciał potrzymać kameleona !

 Dla wszystkich uczestników lekcji żywej zoologii było to bardzo ciekawe doświadczenie – stojąc „oko w oko” z rzadkimi okazami zwierząt. To wspaniale, że dzieciaki mogły na żywo zobaczyć, a nawet dotknąć nietypowe zwierzęta, mogły się o nich wiele dowiedzieć od fachowców, to dużo ciekawsze niż nauka z podręcznika : ) 

Agnieszka Kuzko