Aby Ziemi było lżej – segregować śmieci chciej !

W czwartek 18 maja w SP 19 odbył się uroczysty finał i podsumowanie XXVII edycji Konkursu na selektywną zbiórkę odpadów w placówkach oświatowych. Ta cykliczna akcja organizowana jest przez Urząd Miasta w Elblągu oraz Zakład Utylizacji Odpadów. Przedstawiciele uczniów naszej szkoły: Liwia Królikowska, Maja Jabłońska i Maksymilian Nowacki z kl. 7b wraz z nauczycielką Agnieszką Kuzko odebrali dyplomy i nagrody, które zdobyła SP 21. W tym roku szkolnym do konkursu przystąpiło m.in. 20 szkół podstawowych w dwóch kategoriach. I – masa zebranych odpadów z podziałem na rodzaje i przeliczona na jednego ucznia szkoły – zdobyliśmy wyróżnienie  : ) Ponadto otrzymaliśmy nagrodę książkową za zbiórkę baterii ufundowaną przez Organizację Odzysku REBA S.A. W II kategorii – edukacja ekologiczna – również znaleźliśmy się wśród wyróżnionych placówek! A nie każda szkoła to osiągnęła J W ramach edukacji ekologicznej można było wykonać trzy dodatkowe zadania tematycznie związane z bioodpadami, co też uczyniliśmy. Stworzyliśmy i nagraliśmy piosenkę ekologiczną, ułożyliśmy krzyżówkę oraz wykonaliśmy lapbooka. Dziękujemy za zaangażowanie uczennicom z kl. 8a: Nikolii Woźniakowskiej, Oliwii Rydeckiej i Nadii Zysnarskiej, które są autorkami konkursowego lapbooka.

Przy okazji przypominamy, że szkolna zbiorka nakrętek, baterii i puszek po napojach trwa do końca maja. Na „najlepszych” eko-zbieraczy  czekają nagrody 🙂

Agnieaszka Kuzko