Bitbot 2023

29 maja w naszej szkole odbyły się III międzyszkolne zawody robotów BITBOT 2023. W zawodach wzięło udział ponad 60 uczniów z czterech elbląskich szkół. Swoje drużyny wystawiła Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 19, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Szkoła Podstawowa nr 21. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach robotycznych. Line follower czyli jazda po linii to konkurencja w której chodziło o zaprogramowanie autonomicznego robota który pokona określoną trasę jadąc po czarnej linii oczywiście miał ją pokonać w jak najkrótszym czasie. Kolejna konkurencja to Humanoid Sprint czyli wyścigi robotów kroczących. Jak sama nazwa mówi robot przypominający człowieka miał za zadanie pokonać określony dystans w jak najkrótszym czasie. Kolejną konkurencją było Lego Sumo czyli walka robotów na okręgu o średnicy 80 cm . Zgodnie z zasadami Sumo wygrywał ten zawodnik którego robot pozostał na planszy zrzucając jednocześnie drugiego zawodnika z planszy. Ostatnią konkurencją była Konkurencja Sumo dla robotów innych niż te zbudowane z klocków Lego Tu młodsi zawodnicy zmierzyli się między sobą sterując robotami Photon. Rywalizacja była pełna emocji i dobrej zabawy przy tej okazji na pewno dzieci wykorzystały to czego nauczyły się na zajęciach robotyki. Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody ufundowane przez sponsorów. Każdy uczestnik otrzymał również drobny upominek.

Dziękujemy pracownikom i studentom ANS w Elblągu za pomoc w sędziowaniu zawodów!

Zawody odbyły się dzięki dobroczynności sponsorów: Fabryka Mebli Boma, Metalexpert, K&M Serwis Komputerowy Verso Katarzyna Kreczman, KUKA, Eltech, Armex source Polska.