AKCJA SPOŁECZNO-EDUKACYJNA „KONWALIA”

Na zakończenie AKCJI SPOŁECZNO-EDUKACYJNEJ „KONWALIA” organizowwanej przez WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO KURATORA OŚWIAT Y I RADĘ DYREKTORÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PRZY WARMIŃSKO-MAZURSKIM KURATORZE OŚWIATY, uczniowie z klasy I a zasadzili na terenie zielonym naszej szkoły, symboliczną konwalię.

Akcja ta, prowadzona w naszej szkole ,w roku Kopernika, w 550 rocznicę jego urodzin, miała na celu upowszechnienie dokonań Mikołaja Kopernika nie tylko w dziedzinie astronomii, ekonomii, ale także medycyny.

Konwalia od średniowiecza aż po następne lata utożsamiana była z wiedzą przyrodniczą i sztuką medyczną. Pojawiała się w dłoniach Mikołaja Kopernika na portrecie autorstwa Stimmera, co należy odczytać jako ponadczasowy symbol wszechstronnych zainteresowań i zdolności naszego Wielkiego Rodaka.

Mamy nadzieję, że wiosną, zdobiąc tereny zielone naszej szkoły, będzie przypominała nam naszego patrona.