“Jak radzić sobie ze stresem?- ósmoklasiści na warsztatach”

Przed najstarszym naszymi uczniami egzaminy a zatem warto nauczyć się szukać pozytywów, uwierzyć w siebie. Temu właśnie służyły specjalne warsztaty przygotowane przez Panią Ewę Wewersowicz, w których wzięli udział wszyscy ósmoklasiści. Uczniowie pracowali w grupach, zapisując odczuwane emocje. Poza tym uczyli się radzić z trudnymi sytuacjami, znajdować korzystną alternatywę, szukać pozytywnego myślenia. Ważne jest w tym wszystkim opanowanie niełatwej, ale jakże potrzebnej techniki oddechowej, relaksacji i wprowadzenia takiej diety, która pomoże w koncentracji oraz sprawnym funkcjonowaniu umysłu. Przed egzaminami trzeba się: wyspać, odpocząć, powtarzać sobie, że wszystko na pewno się uda. Świetne warsztaty tylko utwierdziły przyszłych absolwentów w przekonaniu, że to będą na pewno dobre, owocne dni i niewątpliwie “nie taki diabeł straszny jak go malują “.