Urodziny Mikołaja Kopernika w SP 21

19 luty to ważna data dla naszej społeczności szkolnej . W tym dniu urodził się patron naszej szkoły Mikołaj Kopernik. Już kolejny raz uczciliśmy ten fakt wesołym przemarszem uczniów kl. IV – VI , który odbył się w ubiegły czwartek. Było nas widać i słychać z daleka! Kolorowe transparenty, okrzyki , gwizdy i …sygnalizowały naszą obecność w Elblągu : ) . Mieszkańcy ulic, którymi maszerowaliśmy i przypadkowi przechodnie na nasz widok zatrzymywali się zaciekawieni, uśmiechali się i przyjaźnie do nas machali.
Wcześniej, we wtorek, odbył się szkolny konkurs „GWIEZDNY TURNIEJ” dla klas VI-tych, który dotyczył naszego patrona. Celem konkursu było uczczenie pamięci o sławnym astronomie oraz rozwijanie zainteresowań uczniów w dziedzinie astronomii jako nauki przyrodniczej. Dzieci wykazały się niemałą wiedzą o życiu i osiągnieciach Mikołaja Kopernika, za co zostały nagrodzone 🙂
Wyniki:
I miejsce – VI „a”,
II miejsce – VI „d”,
III miejsce – VI „b”,
IV miejsce – VI „c”.
Ponadto odbył się jeszcze konkurs piekarniczy na „Piernik samego mistrza Mikołaja”. Wyłonieni laureaci to: Ernest Wilczyński kl. 4b, Łukasz Januszaniec kl.6a oraz Wiktoria Sokołowska kl. 6a, Paweł Januszaniec z kl.4f.
Pierniki zostały sprzedane podczas szkolnego GWIEZDNEGO KIERMASZU, a uzyskane pieniądze zostały przeznaczone na zakup nagród : )

Organizatorzy