Hello Britain!

To już piąta edycja naszego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii pt. “Hello Britain”.
Uczniowie klas VI zmagali się z różnorodnymi zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę na temat państw Zjednoczonego Królestwa. Uczestnicy mogli też zaprezentować swoją poprawną wymowę podczas czytania wylosowanych “łamańców językowych”.
W konkursie wzięły udział dwuosobowe drużyny z 6 szkół z Elbląga i okolic. Walka była wyrównana, jednak ostatecznie zwyciężyli uczniowie z SP Nr 11 w Elblągu. II miejsce zajęła SP Nr 6 w Elblągu, a III miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym. Uczennice SP Nr 21 w Elblągu występowały poza konkursem i wykazały się ogromną wiedzą.
Jak co roku podczas konkursu panowała przyjazna atmosfera, w konkurencji z “łamańcami” żaden uczeń nie “połamał” sobie języka, a po rywalizacji był czas na poczęstunek przy muzyce irlandzkiej.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom za wsparcie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali plecaki/worki z Empik school w Elblągu. Ponadto, Leonardo school ufundowało zwycięzcom półroczny kurs języka angielskiego w swojej szkole w Elblągu.
Dodatkowo, zdobywcy miejsc I-III będą mogli uczcić sukces przy wspólnej pizzy, wykorzystując bon od zaprzyjaźnionej Restauracji “Zmysły” w Elblągu. Uczestnicy otrzymali też mnóstwo innych gadżetów, m.in. książki językowe puzzle, kubki, pendrive’y i powerbanki.
Gratulujemy zwycięzcom! Well done! 👍👏👍

Karolina Woźniakowska