EGZOTYCZNE ZWIERZĘTA W SP 21 !!!

Przez 4 dni w naszej szkole odbywały się żywe lekcje przyrody z których skorzystali uczniowie 31 kl. Przybyło do nas małżeństwo, państwo Jarosław i Barbara Rejmer z Torunia, którzy od wielu lat zajmują się hodowlą egzotycznych zwierząt. W podświetlonych terrariach uczniowie mogli podejrzeć między innymi: olbrzymie patyczaki i straszyki, które tańczą przy muzyce, kameleony i ich wspaniały język, skorpiona, gekony, krocionogi, modliszki, ptaszniki oraz karaczany z Madagaskaru.
Zwierzęta, które zostały zaprezentowane podczas żywej lekcji przyrody, budziły wśród uczniów przeróżne emocje : ) Dzieci z zainteresowaniem oglądały ciekawe okazy, zostali zapoznani z różnymi ciekawostkami naukowymi i poznały najdziwniejsze cechy charakterystyczne dla poszczególnych grup zwierząt.
Niektórzy odważyli się wziąć na rękę ogromnego patyczaka . Każdy chciał potrzymać kameleona !
Dla wszystkich uczestników lekcji żywej przyrody było to bardzo ciekawe doświadczenie – stojąc „oko w oko” z rzadkimi okazami zwierząt. To wspaniale, że dzieciaki mogły na żywo zobaczyć nietypowe zwierzęta, mogły się o nich wiele dowiedzieć od fachowców, to dużo ciekawsze niż nauka z podręcznika : )

Agnieszka Kuzko