Dziś, 27 maja w naszej szkole odbyły się IV Międzyszkolne Zawody Robotów BITBOT 2024. Wzięło w nich udział 72 uczniów z czrerech elbląskich szkół (SP1, SSP3, Sp19 oraz SP21). W role sędziów wcielili sie studenci elbląskiej Akademii Nauk Stosowanych pod opieką swoich wykładowców: mgr inż. Patryka Redzińskiego i mgr inż. Macieja Sieradzkiego. Imprezę otworzyła Pani Dyrektor Joanna Celińska oraz Pani Grażyna Kluge- Przewodnicząca Rady Miasta wręczając symboliczne puchary naszej drużynie x-Bricks, która zajeła 4 miejsce w Ogólnopolskich Zawodach First Lego League.

Uczestnicy BITBOT 2024 rywalizowali w czterech konkurencjach: SUMO, LEGO SUMO, LINEFOLLOWER oraz HUMANOID SPRINT. Rywalizacji towarzyszyły duże emocje. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji oraz zdobywcy miejsca 2 i 3 otrzymali atrakcyjne nagrody. Każdy uczestnik wydarzenia wrócił do domu z małym upominkiem.

Wyniki BITBOT 2024

1. Filip Gawiński SP21

2. Liwia Królikowska SP21

3. Helena Graczyk, Zosia Grotowicz SP21

Wyniki i zdjęcia z zawodów można obejrzeć również na stronie zawodów:

STRONA ZAWODÓW

Zawody Bitbot 2024 udało się zorganizowac dzięki pomocy naszych sponsorów- firmom: BOMA, MetalExpert, B&W Beata Wrześniewska, Eltech, JUREX – Artykuły Biurowo-Szkolne, VERSO Katarzyna Kreczman, K&M, KUKA oraz ARMEX Sources Polska.

Roboty, drony, długopisy 3d zostały zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie @LaboratoriumPrzyszłości

#LaboratoriumPrzyszlosci