Apel z okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

27 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 7c Katarzyna Bujalska, Matylda Domżał i Mikołaj Miernik pod kierunkiem nauczycieli Marty Marchlewskiej i Doroty Kujawy-Weinke w nietuzinkowy sposób zaprezentowali najważniejsze fakty dotyczące historii Polski okresu rozbiorów i powstania pierwszej polskiej konstytucji. Montaż słowno – muzyczny, wzorowany na programie „Kocham Cię Polsko” był dla uczniów niezapomnianą lekcją patriotyzmu. Uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach związanych z okolicznościami uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji, śpiewali patriotyczne pieśni oraz wysłuchali wierszy poświęconych Ustawie Rządowej z 1791 roku. Uroczystość wzbogaciła prezentacja multimedialna poświęcona konstytucji oraz występ Lidii Cytackiej z klasy 7d.

Marta Marchlewska