Październik 2022

W październiku na zajęciach robotyki powstało wiele ciekawych projektów. W klasach młodszych uczyliśmy się tworzyć programy dla LEGO Spike Essential. Powstały pojazdy oraz konstrukcje reagujące na czujnik koloru. Starsi zmierzyli się z programami dla zestawu zbudowanego z LEGO Spike Prime. Wprawiliśmy w ruch rowerzystów, tancerzy oraz klockowe psy. Na koniec zajęć trzeba było posortować klocki… więc zbudowaliśmy sobie sorter.

Zestawy LEGO Education zostały zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie @LaboratoriaPrzyszłości. Również filmy i zdjęcia z zajęć i różnych szkolnych uroczystości są wykonywane kamerą zakupioną dzięki @LaboratoriaPrzyszłości.
Uczniowie klas 6 i 7 przymierzają się do startu w zawodach FLL… Więcej relacji z przygotowań w następnych miesiącach…

#LaboratoriumPrzyszlosci