Wycieczka do Centrum Pszczelarskiego Nektar do Karczowisk Górnych

Pod koniec października klasy: 2a i 3c gościły w Skansenie Pszczelarskim w Karczowiskach.

Podczas wizyty w Skansenie uczniowie mieli możliwość poznania świata pszczół oraz innych zapylaczy. Następnie dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach: DOMKI DLA ZAPYLACZY, podczas których każdy uczestnik przygotował swój domek dla dzikich pszczół.
W Polsce żyje ponad 470 gatunków dzikich pszczół. Ich liczba stale się zmniejsza. W ten sposób mogliśmy im pomóc, zapewniając odpowiednie schronienie i zapraszając te pożyteczne owady do swojego otoczenia.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w skansenie, możliwość zwiedzenia pawilonu pasiecznego z 1917 roku oraz obejrzenia innych zabytkowych uli.  Cała wycieczka zakończyła się degustacją miodów i zabawą na placu zabaw.

Wioletta Firlej

Małgorzata Wiśniewska