WKRĘĆ SIĘ W RECYKLING ; )

Miło nam poinformować, że po podsumowaniu ubiegłorocznej zbiórki nakrętek i baterii w naszej szkole  okazało się, że największe ilości tych surowców zebrali –                                                          

 w przedziale kl. I – III:

 Alicja Lebioda z 2a oraz Piotr Rajkowski z 2c,

a z kl. IV – VIII:

 Aniela Gołota z 8b oraz Bartosz Milan z 8d.

  Uczniowie ci za swoje wyjątkowe zaangażowanie otrzymają dyplomy i nagrodami w postaci kart podarunkowych do Empiku na kwotę 50 zł. Przy tej okazji pragniemy przypomnieć, że zbiórka baterii i nakrętek w tym roku szkolnym jest kontynuowana oraz zbieramy także puszki po napojach.

Wiele osób niechętnie segreguje śmieci. Twierdzą, że działania jednej osoby nie przyczyniają się do wielkich zmian. Takie myślenie jest błędne. Odpady, które zostały wcześniej posegregowane łatwiej jest poddać recyklingowi, ułatwiamy więc pracę innym i  przyczyniamy się do poprawy stanu środowiska. Recykling to skuteczna metoda przetwarzania śmieci, dzięki której dbamy o zachowanie równowagi pomiędzy rozwojem naszej cywilizacji a stanem środowiska. Nie zmniejszamy zasobów naturalnych Ziemi. Wręcz przeciwnie, odzyskujemy i ponownie wykorzystujemy materiały.

Liczymy więc na wasze proekologiczne „wkręcenie” się w recykling  również w tym roku szkolnym : )

Agnieszka Kuzko