Klub Szkół UNICEF

 
 

Akcja “Wszystkie kolory świata” została podsumowana. Podczas szkolnej uroczystości, na którą przybyli pani wicedyrektor Katarzyna Rachfał, pani kierownik świetlicy Hanna Blendowska oraz rodzice i dzieci, przypomnieliśmy sobie różne ciekawe miejsca świata śpiewając poznane piosenki, a także biorąc udział w przygotowanych przez wychowawców świetlicy dziennej i popołudniowej konkurencjach wiedzowych, sprawnościowych i sportowych. W czasie trwania imprezy licytowane były piękne lalki, uszyte przez uczniów naszej szkoły. Udało nam się zebrać 600 złotych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za hojność. Jeśli chcecie obejrzeć zdjęcia z tej uroczystości zapraszam do odwiedzenia strony świetlicy szkolnej.

Zapraszamy serdecznie w czwartek 19.02.15 na uroczyste podsumowanie szkolnej akcji UNICEF-u “Wszystkie kolory świata”. W ramach tej akcji chętni uczniowie naszej szkoły uszyli według podanego wzoru lalki, będące odpowiednikiem ich rówieśników pochodzących z różnych stron świata. Na uroczystości będzie można zobaczyć efekty pracy dzieci, a także wylicytować lalkę, która szczególnie się spodobała. Wszystkie pieniądze z licytacji zostaną wpłacone na konto UNICEF-u, który zamierza za te pieniądze kupić szczepionki dla dzieci pochodzących z ubogich krajów. Serdecznie zapraszamy na godzinę 17.15 do dużej sali gimnastycznej naszej szkoły.

Wraz z rozpoczęciem nowego semestru nasza szkoła przystąpiła do Klubu Szkół UNICEF-u. Wiąże się to z regularnym przekazywaniem naszym uczniom i ich rodzicom wiadomości na temat bieżących działań UNICEF-u na terenie całego świata. Jako społeczność szkolna będziemy się starali wspierać wybrane akcje tej organizacji. Wiadomości na ten temat będzie można znaleźć w tym miejscu oraz w formie gazetki ściennej znajdującej się na I piętrze naszej szkoły. Osoby zainteresowane mogą również odwiedzić bezpośrednio stronę www.unicef.pl Koordynatorką Klubu w szkole jest pani Agnieszka Turulska- wychowawczyni świetlicy.

Od poniedziałku 24.02.2014 rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy na szczepionki dla dzieci z Sierra Leone. Poniżej znajdziecie więcej wiadomości dotyczących tej akcji. Pieniądze wrzucamy do puszek znajdujących się w bibliotece szkolnej oraz w świetlicy szkolnej. Akcja trwa do końca tygodnia.

7_pomyslow_jak_pomoc_luty2014 (1)
Nasza tygodniowa zbiórka pieniędzy dla dzieci w Sierra Leone zakończona. Udało nam się zebrać 314 złotych, co umożliwi nie tylko zakup szczepionek, ale również lodówki do ich przewozu. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do akcji. Jesteście wspaniali!

W poniższym linku zamieszczam nowe wiadomości dotyczące działalności UNICEF-u na świecie. Poznajcie ambasadorów Dobrej Woli, którzy zachęcają ludzi na całym świecie do działalności na rzecz dzieci.
Ambasadorzy_Dobrej_Woli_UNICEF_kwiecień2014

nowosci_unicef_kwiecien2014

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Szkoła z Prawami Dziecka”, którego celem jest poznanie zagadnień dotyczących praw dziecka oraz konsekwencji ich przestrzegania w życiu codziennym. Po zapoznaniu się z zagadnieniem praw dziecka, uczniowie zastanowią się, czy znają w swoim otoczeniu osoby dorosłe, które zasługują na wyróżnienie, ponieważ w szczególny sposób dbają o interesy dzieci. Osoby te zostaną nagrodzone “Gwiazdą Szeryfów Praw Dziecka”
W poniższym linku znajdziecie więcej informacji na ten temat.
Szkola_z_Prawami_Dziecka_opis_projektu
 

 
25 czerwca miała miejsce w naszej szkole uroczystość wręczenia “Gwiazd Szeryfów Praw Dziecka”. Było to podsumowanie projektu “Szkoła z Prawami Dziecka”, w którym braliśmy udział, jako społeczność szkolna. Uczniowie naszej szkoły docenili działalność trzech osób: pani Małgorzaty Dombrowskiej – wychowawczyni, pracującej w świetlicy popołudniowej, pana Roberta Bieńkowskiego – rodzica angażującego się w działalność społeczną na rzecz naszych uczniów oraz pana Edwarda Pietrulewicza – dyrektora szkoły, który postrzegany jest przez dzieci jako osoba dbająca o ich dobro i wszechstronny rozwój. Uroczyste pasowanie na “Szeryfów” odbyło się po zakończeniu części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klas III “c” i III “d” oraz VI “d”. O odpowiednią oprawę uroczystości zadbały panie Edyta Migdalska i Agnieszka Turulska – wychowawczynie świetlicy szkolnej. Na uroczystość przybyły zaproszone delegacje poszczególnych klas, członkowie Rady Rodziców, dyrekcja oraz sympatycy projektu.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości
DSC08115
DSC08114
DSC08112
DSC08103
DSC08098
DSC08091
DSC08089
Witam w nowym roku szkolnym. To kolejny rok współpracy naszej szkoły z organizacją UNICEF. Zapraszam wszystkich do lektury aktualności UNICEF-u tu na stronie oraz na korytarzach naszej szkoły.
nowosci_unicef_wrzesien2014

pilkarskie_kwadraty_wrzesien2014

 

No comments

Be the first one to leave a comment.

Post a Comment


 

Ostatnie wiadomości

Wizyta w Urzędzie Miasta

Wizyta w Urzędzie Miasta

5 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie organizacyjne przygotowujące do II Sesji Samorządów Uczniowskich...

 
Spotkanie z pisarką Jagodą Falarz

Spotkanie z pisarką Jagodą Falarz

📚📚📚📚📚📚🖋🖋🖋🖋🖋🖋🖋🖋🖋🖋 W czwartek 5 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z elbląską pisarką panią Jagodą...

 
Sukces naszej uczennicy Laury Pietrzyk

Sukces naszej uczennicy Laury Pietrzyk

Uczennica naszej szkoły Laura Pietrzyk (klasa 7e) zwyciężyła w XI Wojewódzkim Konkursie Tańca Nowoczesnego Morąg 2018 zdobywając złoty medal i pokonując...

 
Apel- sukcesy i osiągnięcia uczniów naszej szkoły

Apel- sukcesy i osiągnięcia uczniów naszej szkoły

Na apelu w środę 28 marca podsumowano dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia uczniów naszej szkoły. Nagrody wręczono laureatom ogólnopolskiej olimpiady Olimpus...