PRZEWODNICZĄCA: BOŻENA FOREŃSKA

II Zastępca Przewodniczącego: JULIA MURASZKO kl.7c

PLAN PRACY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2018/2019

1. Cele główne:
Organizowanie i inspirowanie pracy samorządów klasowych;
Koordynowanie działań integrujących społeczność szkolną;
Kształtowanie postaw patriotycznych i społecznych;
Reprezentowanie szkoły na uroczystościach szkolnych i miejskich;
2. Kryteria sukcesu:
Uczniowie mają wpływ na organizację życia szkoły;
Uczniowie uczestniczą w akcjach promujących szkołę;
Uczniowie biorą udział w akcjach charytatywnych.
3. Jakie zasoby wykorzystujemy?
Baza szkoły;
Zaangażowanie uczniów;
Doświadczenie nauczycieli i
opiekunów Samorządu.

Sekcje

Sekcja naukowa:

– koordynator – Krystyna Wiśniewska
– Monika Milan
– Asia Bielewicz

Sekcja naukowa zajmuje się przekazywaniem informacji o aktualnych wydarzeniach,   informowaniem o przedsięwzięciach Samorządu Uczniowskiego, przeprowadzeniem kompanii wyborczej i wyborów do Samorządu Uczniowskiego, promowaniem sukcesów uczniów naszej szkoły, prowadzeniem tablicy informacyjnej Samorządu Uczniowskiego.

Sekcja charytatywna i wolontariatu :
– koordynator – Anna Mulańska,
– Katarzyna Borkowska- Tomasik

Sekcja charytatywna i wolontariatu zajmuje się inicjowaniem działań charytatywnych na terenie szkoły,  organizacją wszelkiego rodzaju zbiórek i akcji na rzecz dzieci pokrzywdzonych , ubogich i dzieci z Afryki.

Sekcja czytelnicza :
– koordynator – Justyna Polakowska-Zoła
– Dorotka Kujawa-Weinke

Sekcja czytelnicza zajmie się szeroko pojętą promocją czytania organizując happeningi czytelnicze dla całej szkoły oraz spotkania z autorami i ilustratorami książek. We współpracy z sekcjami rozszerzy działalność także na wybrane przedszkola łącząc wolontariat z promocją czytelnictwa. Będzie współpracować z Cyberiadą oraz z Biblioteka Elbląską.

Sekcja rozrywkowo-kulturalna:
– koordynator klas młodszych  – Edyta Migdalska
– koordynator klas starszych- Magdalena Kulesza
– Marta Marchlewska
– Agnieszka Juźwik-Banaszewska
– Ewa Ocieczek

Sekcja kulturalno-rozrywkowa zajmuje się  organizacją dyskotek, imprez okolicznościowych  takich jak  Dzień Chłopaka, Andrzejki, Dzień Dziecka  itp. , dba o to, aby każdy w szkole czuł się dobrze i znalazł płaszczyznę poza lekcjami, na której będzie mógł budować nowe przyjaźnie.

Sekcja zdrowego stylu życia:
– Edyta Migdalska

Sekcja Promocja Zdrowego Stylu Życia zajmuje się promowaniem zdrowego stylu życia,  poprzez różnego rodzaju akcje , współpracę z pielęgniarką i dietetykiem . Promowaniem zdrowej żywności i aktywnego stylu życia.

Sekcja regionalna:
– koordynator – Dorotka Kujawa-Weinke
– Justyna Polakowska-Zoła

Sekcja edukacji regionalnej zajmuje się wspólnie z Biblioteką Elbląska i przy użyciu aplikacji the Museum upamiętnianiem wybitnych elblążan , organizacją konkursu  W krainie baśni Warmii i Mazur oraz konkursu  Elbląg oczami dziecka

Sekcja promocji ucznia

-koordynator-Anna Krakowska
– Ewa Ocieczek

Sekcja  ma za zadanie przedstawienie wszystkich działań i sukcesów naszych uczniów na tablicy informacyjnej w formie dokumentacji papierowej.
Celem jest rozreklamowanie  działań prowadzonych na terenie naszej szkoły w których udział biorą nasi uczniowie. Mamy nadzieje, że działania te  zachęcą  uczniów nieśmiałych do współpracy i brania udziału w imprezach organizowanych w szkole i poza nią.