Urodziny Mikołaja Kopernika w SP 21

19 luty to ważna data dla naszej społeczności szkolnej . W tym dniu urodził się patron naszej szkoły Mikołaj Kopernik, który

Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię.

Już kolejny raz uczciliśmy ten fakt szkolnym konkursem wiedzy „GWIEZDNY TURNIEJ” dla klas VI-tych, który  dotyczył  naszego patrona.  Konkurs przygotowały i 20 lutego poprowadziły panie Agnieszka Kuzko i Monika Milan. Celem konkursu było uczczenie pamięci o sławnym astronomie oraz rozwijanie zainteresowań uczniów w dziedzinie astronomii jako nauki przyrodniczej. Dzieci bardzo pozytywnie nas zaskoczyły, bo wykazały się ogromną wiedzą o życiu  i osiągnieciach Mikołaja Kopernika. To była wyrównana walka,  różnice w punktacji były niewielkie:

Wyniki:

I miejsce – VI „a”( Siedler Aleksandra i Sobotowicz Jakub)

II miejsce – VI „d”( Gralewicz Filip, Helena Kubera i Lena Kijewska)  i  VI „e”( Hanna Walkowska i Natalia Karczewska-Miłosz)

 

Ponadto  tradycyjnie już odbył się szkolny konkurs piekarniczy na „Piernik godny samego mistrza Kopernika”.

Laureaci tego konkursu to : Zofia Romankiewicz z kl. 3a – piernik „Układ Słoneczny”, Wiktoria Tazuszel  z kl. 5f – „ Niebiańskie ciasto piernikowe’ oraz Zuzanna Romankiewicz z kl. 6 e – piernik „Ziemia”. Pierniki wyglądały cudnie, można rzec –gwieździście.         Mistrz Mikołaj na pewno byłby kontent : )   Pierniki przeznaczone zostały na  sprzedaż na  szkolnym  kiermaszu, a  uzyskane pieniądze zostaną wykorzystane  na zakup nagród : )

I jeszcze jeden konkurs – plastyczny na „Portret Mikołaja Kopernika”. Dziękujemy za wszystkie prace, z których jury wyłoniło czterech  laureatów: Zuzanna Tabero  – 5a, Julia Burzyńska – 6d, Karolina Horoszko – 7a i Zuzanna Romankiewicz – 6e.

Prace  będzie można podziwiać na szkolnym korytarzu na I-ym piętrze.

Wszystkim uczniom, którzy  wzięli udział w szkolnych konkursach upamiętniających naszego patrona serdecznie dziękujemy !!! : )

A laureatom jeszcze raz gratulujemy !!! : )

 Organizatorzy