DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Szkolne korytarze od dawna nie miały tak dużej liczby wspaniałych gości , jaka odwiedziła nas 28 lutego 2020r. Drzwi otwarte to już tradycja. Z wielką radością witaliśmy przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.
Razem z Teleskopką, Teleskopkiem i Czarnoksiężnikiem dzieci odkrywały tajemnice historii związane z patronem naszej szkoły Mikołajem Kopernikiem oraz nowoczesną nauką.
Budowały kamieniczki, układały puzzle, poznały legendę o piernikach, lukrowały je i odgadywały kosmiczne zagadki. Z wypiekami na twarzy konstruowały roboty, poznawały prawa fizyki i chemii oraz spacerowały po Księżycu.
Rodzice naszych milusińskich mogli odpocząć przy filiżance kawy i pysznym cieście w szkolnej kawiarence, a przy okazji wysłuchać prelekcji o gotowości do podjęcia nauki w klasie I przez ich pociechy.
W atmosferę dawnych czasów wspaniale wprowadziła widzów elbląska legenda O czarnoksiężniku Kilianie w wykonaniu zespołu teatralnego z MDK w Elblągu, w reżyserii Wojciecha Karpińskiego – za co z całego serca dziękujemy.