Dzień Europy w SP21

9 maja obchodzimy Dzień Europy – święto jedności i pokoju w Europie. Upamiętnia on rocznicę wygłoszenia przez Schumana deklaracji, w której przedstawił wizję takiej formy współpracy politycznej w Europie, dzięki której wojna między narodami europejskimi stałaby się nie do pomyślenia. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska. I

Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwa konkursy dla uczniów klas szóstych i siódmych: indywidualny „ Europa w moich oczach” i grupowy, dla zespołów trzyosobowych – „ Jestem Europejczykiem”.

Uczniowi wykazali się niesamowitym zaangażowaniem i wiedzą o krajach europejskich.

W pierwszym z konkursów bardzo pomysłowo sposób zaprezentowali ciekawe miejsce w Europie Wiktoria Kowal i Paweł Januszaniec z klasy 7 f. Na wyróżnienie zasłużyły prace: Dominiki Makutonowicz (6a), Wiktorii Pakuły (7c) i Patryka Fedaka (7b).

W grupowych potyczkach największą wiedzą wykazali się uczniowie klasy 7 f: Oliwia Mikszewicz, Antoni Broczkowski i Jakub Hankus. Drugie miejsce, ex aequo, zdobyły trójki z klasy 6 b: Agata Jarzyło, Liwia Królikowska i Wiktor Stodulski i 7 e: Kamil Frączak, Dominik Łada i Mateusz Przybysz. Na trzecim miejscu znaleźli się Daria Tomasik, Mikołaj Przybysz i Nikodem Wachowicz z klasy 6 a.

Wszystkim dziękujemy za pomysłowość, zaangażowanie i ducha walki. Gratulacje 😉

Lena Babecka i Izabela Romanowska