#DzieńKrajobrazu2023.

Z inicjatywy Polski już po raz siódmy obchodzono Międzynarodowy Dzień Krajobrazu. To nietypowe święto służy refleksji nad kondycją miejsc, w których mieszkamy, uczymy się i pracujemy. „Doceń lokalność!” – to hasło Dnia Krajobrazu 2023 i naszego konkursu, który miał na celu promowanie krajobrazów Elbląga i jego okolic. Chcieliśmy też zwrócić uwagę na wartość krajobrazów w życiu codziennym. Otrzymaliśmy wiele zachwycających zdjęć ukazujących perełki naszego najbliższego otoczenia – wystawa na II- gim piętrze SP 21.

Jurry po burzliwych obradach wyłoniło  następujących laureatów:

I miejsce Maksymilian i Aleksander Sieńscy (kl.5a)

II miejsce ex equo:
Mikołaj Stankiewicz (kl.8b),
Julia Kowalczyk (kl.6a),
Ignacy Jurgielewicz (kl. 3a)

III miejsce ex equo:
Klara Kowalczyk (kl. 2b),
Zuzanna Kalinowska (kl. 4d),
Klaudia Dudzik (kl. 3b),
Tymoteusz Radwański (kl.3b)

Zostały również przyznane wyróżnienia:

Kajetan Dudzik (kl. 3b)
Lilianna Piotrowska (kl. 5a)
Mieszko Jurgielewicz (kl. 6a)
Alicja Lebioda (kl. 3a)

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy !!!

Dziękujemy za liczny udział w naszym konkursie.

Oglądając fotografie wykonane podczas spacerów po bliższej i dalszej okolicy naszego miasta
uświadamiamy sobie potrzebę poznawania, docenienia i ochrony otaczającej nas przestrzeni. Miejmy wpływ na to, jaki świat zostawimy.

Agnieszka Kuzko i Justyna Polakowska- Zoła