„Dobrem pokonajmy zło”

Dziś w naszej szkole odbyła się uroczystość pn. „Dobrem pokonajmy zło” w celu poruszenia ważnego tematu przeciwdziałania agresji i przemocy. Uczniowie klas 4-8 SP21 mogli obejrzeć spektakl w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły, który 26 marca 2024r. wzruszył i skłonił do refleksji honorowych gości, rodziców, dyrektorów elbląskich szkół podstawowych oraz delegacje nauczycieli i uczniów tych szkół zgromadzonych licznie na sali CSE „Światowid”.Starając się o uzyskanie certyfikatu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”, chcemy szkoły, w której liczy się KAŻDY, w której KAŻDY jest potrzebny, wspierany, rozumiany. Pragniemy miejsca, które jest oknem nie tylko na świat, ale i zwierciadłem duszy, wrażliwym na ludzką krzywdę i cierpienie.Niewątpliwie problematyka przeciwdziałania agresji i przemocy nie jest nam obca. Robimy wszystko, aby szkoła była bezpieczna, czuła na ludzką krzywdę, by była miejscem, w którym każdy jest ważny. W Szkole Podstawowej nr 21 podejmujemy się wielu działań i inicjatyw, aby  nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły, czuli się tu dobrze, bezpiecznie…  jak w domu, aby wszystkie dzieci z uśmiechem zaczynały i kończyły lekcje, aby właśnie TU znalazły spokój, możliwość zaspokajania swoich potrzeb, aby TU realizowały marzenia, spotykały dobrych, wrażliwych ludzi. Razem możemy naprawdę wiele. Wierzymy w to całym sercem, bo przecież dobrem pokonamy zło.Spektakl wyreżyserowały nasze dwie wyjątkowe polonistki: Pani Marta Mierzwa- Gałkowska i Pani Anna Jabłońska. „Dobrem pokonajmy zło” to hasło przewodnie przedstawienia i zarazem przejmujący krzyk, aby nigdy więcej żadne dziecko nie cierpiało, aby mogło cieszyć się dzieciństwem, nauką, zabawą.W spektaklu udział wzięli uczniowie z klas: 3a, 3c, 4a, 4c, 5a, 5b, 5c, 6a, 7b, 8a, a także zeszłoroczny absolwent naszej szkoły oraz nauczyciele:- śpiew: p.Joanna Fedyna, p.Magdalena Jakubowska, p.Anna Mulańska, p.Alicja Kaszuba, p.Karolina Woźniakowska;- recytacje: p.Joanna Kanikuła, p.Izabela Romanowska, p.Agnieszka Leśniewska, p.Lena Babecka, p.Anna Krakowska, p.Marta Mierzwa-Gałkowska, p.Anna Jabłońska.Po spektaklu Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 21 w Elblągu – Pani Joanna Celińska osobiście podziękowała naszemu wspaniałemu szkolnemu zespołowi teatralno-muzycznemu, wręczając uczniom słodkie upominki.Podczas uroczystości wyróżnione zostały również klasy, które wzięły udział w przygotowaniu plakatów na temat przeciwdziałania agresji i przemocy. Posłużyły one jako dekoracja sali podczas międzyszkolnego konkursu recytatorsko-oratorskiego pt. „Dobrem pokonajmy zło”, który został zorganizowany przez naszą szkołę w dniu 20 marca 2024r.Życzymy wszystkim wszechogarniającego DOBRA i pamiętajcie, że tylko DAWANE dobro wraca. Warto zapamiętać i wprowadzić w życie motto dzisiejszej uroczystości, sentencję Jana Pawła II: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło DOBREM zwyciężaj.”