Żywe lekcje biologii.

Przez 4 dni – 4, 6, 8 i 11 marca – w naszej szkole odbywały się zajęcia z żywymi gadami. To niecodzienne połączenie umożliwiające zdobycie wiedzy na temat ich funkcjonowania, zwyczajów żywieniowych oraz naszej lokalnej fauny.

Gościliśmy pana Igora oraz jego egzotyczne zwierzęta. A były to: pyton królewski, gekon lamparci, teju różowy i dodatkowo patyczaki, wielki skorpion i ptasznik. Podczas zajęć dzieci usłyszały wiele ciekawostek z życia tych zwierząt, czy są one niebezpieczne oraz jakie są różnice między gadami i płazami. Dowiedziały się, że w Polsce żyje tylko 27 gatunków płazów i gadów, czy możemy zabrać ze sobą węża czy jaszczurkę znalezioną w lesie, jakie zachowania są dla nich negatywne, jak ich unikać. W jaki sposób wchodzić z nimi w interakcje, tak, żeby było to komfortowe dla obu stron. Wielką atrakcją niewątpliwie była możliwość głaskania gadów, a nawet potrzymania na rękach : ) Prawie wszyscy skorzystali z tej okazji : ) Wierzymy, że istotnym elementem rozwoju dziecka jest podsycanie jego ciekawości świata, czemu właśnie służyły te warsztaty.

Agnieszka Kuzko