Konkurs oratorsko-recytatorski

20.03.2024r. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorsko – Oratorski pt. Dobrem pokonajmy zło , w którym wzięły udział utalentowane mistrzynie słowa z  elbląskich szkół podstawowych. W kategorii: odezwa, uczestniczki z SP nr 8 – Lena Kostrzewa, z SP nr 11 – Wiktoria Sułkowska, z SP nr 12 Anna Myśliwiec  i z SP nr 16 Anna Malewicz  zachwyciły, nie tylko jury, wysokim poziomem wypowiedzi, przekonującą i bogatą  argumentacją oraz sugestywnością przekazu. Zawarte w apelach liczne wskazówki , jak przeciwdziałać przemocy , zdecydowanie potwierdziły, że zło można pokonać dobrem . Uczennice zajęły ex aequo  I miejsce . Gratulacje 😊                                                                                                                                   

W kategorii: wiersz, uczestniczki z SP nr 8 – Daria Nowaczyk i z SP nr 11 – Zuzanna Wiśniewska , które zajęły I miejsce,  wykazały się niezwykłą wrażliwością, wyjątkowym zaangażowaniem emocjonalnym, a przede wszystkim dojrzałością przemyśleń na temat przeciwdziałania przemocy, agresji. W swoich utworach wykreowały też pozytywne wzorce zachowań.   W bardzo ciekawy sposób utwory poetyckie zaprezentowały również uczennice SP nr 12 – Zuzanna Wieczorek i SP nr 19 – Klara Oman, które  zajęły ex aequo II miejsce. Interpretacji wierszy słuchało się z wielką przyjemnością. Zarówno dorośli , jak i młodsi goście, nagrodzili recytatorów gromkimi brawami.

Gratulujemy laureatkom i Paniom polonistkom. Paniom dziękujemy za przygotowanie uczennic do konkursu. Dziękujemy też wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu. Szczególnie za oprawę muzyczną  -Dominice Prokopowicz – ucz. kl.6a oraz klasom i ich wychowawczyniom za przygotowanie pięknych dekoracji – plakatów, które  wyrażały główną myśl konkursu.

                                                                                                   Organizatorki konkursu