Witamy na stronie SP 21 w Elblągu

Przegląd Pieśni Patriotycznych

13 listopada w SP 21 odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznych. Podczas uroczystego spotkania dzieci dowiedziały się czym są pieśni patriotyczne, jakie były okoliczności ich powstania i kiedy je śpiewano. Przede wszystkim jednak zrozumiały jakie znaczenie miały dla walczących żołnierzy. Uczniowie klas I-III śpiewali najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Były wśród nich: „Wojenko, wojenko”, „Rota”, „Serce w plecaku”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Co to jest niepodległość”, „Wiązanka patriotyczna Pawła Kukiza” oraz „Jestem Polką, Polakiem”. Pieśni prezentowane były przy szkolnym ognisku, zaimprowizowanym na potrzeby naszego święta. Na zakończenie uroczystości uczniowie wspólnie odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Wykonanie tego utworu wprowadziło wszystkich jeszcze raz w nastrój minionej 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyjątkowy charakter tego święta podkreślał strój galowy uczniów wzbogacony o kotyliony, wianki, chusty oraz flagi w barwach biało-czerwonych. Wielką przyjemność pieśniarzom sprawiła Pani Dyrektor, wręczając wyróżnienia oraz słodkie nagrody. W szkolnym święcie niepodległości uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola nr 19 w Elblągu. Ich brawa mobilizowały artystów do występów. To był bardzo udany dzień.

Obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2019 obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Jedno z najważniejszych świąt narodowych upamiętnia dzień, w którym po 123 latach niewoli państwo polskie powróciło na mapę Europy. Szkoła Podstawowa nr 21 również włączyła się w obchody rocznicy święta niepodległości. Poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie Michalina Bruzdowska, Wiktor Trzeciński i Maria Paczkowska reprezentował szkołę w miejskich obchodach rocznicy odzyskania niepodległości uczestnicząc w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w katedrze świętego Mikołaja w Elblągu.

80. rocznica napaści ZSRR na Polskę

17 września poczet sztandarowy SP 21, w składzie Zuzanna Hołda, Maja Wojtaś i Filip Strawa, wziął udział w miejskich obchodach 80. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Podstępny „cios ze Wschodu” zadany Polakom przez Armią Czerwoną był wypełnieniem niemiecko – rosyjskiego paktu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku. ZSRR zaatakowało Polskę o świcie 17 września 1939 roku bez formalnego wypowiedzenia wojny. Osamotniona przez sojuszników Rzeczpospolita, która od początku września 1939 roku stawiała opór armii Hitlera była zupełnie nieprzygotowana na atak wschodniego sąsiada.

Rekrutacja do klas I rok szkolny 2019/2020

Półkolonie