Witamy na stronie SP 21 w Elblągu

 

Kiedy chcesz zamówić książkę z biblioteki, to kliknij link. Otworzy się dokument Word online. Wpisz w odpowiednie rubryki: swoje imię i nazwisko, klasę oraz tytuł zamawianej książki. Książkę możesz odebrać w bibliotece lub przekażemy ją podczas przerwy.

https://liblink.pl/g8a2iayXdh

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych z roku szkolnego 2019/2020

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych-Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Podziękowania Konsula Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Sydney dr Moniki Kończyk dla uczniów kl.8c za działania wspierające finansowo Park Narodowy im. Kościuszki w Australii. Była to inicjatywa uczniowska realizowana przy pomocy nauczycielki naszej szkoły Doroty Kujawy- Weinke.

POMOC AUSTARLII

Działania na rzecz pomocy Australii uczniów klasy 7c i Doroty Kujawy- Weinke zostały docenione przez Konsula Generalnego RP w Australii dr. Monikę Kończyk. Klasa 7c adoptowała koalę i wsparła kwotą 713 zł akcję gaszenia pożarów. Kangurzyca z kangurzątkiem oraz list czekają na uczniów👏👏👏👏👏

 

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

Szkolne korytarze od dawna nie miały tak dużej liczby wspaniałych gości , jaka odwiedziła nas 28 lutego 2020r. Drzwi otwarte to już tradycja. Z wielką radością witaliśmy przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.
Razem z Teleskopką, Teleskopkiem i Czarnoksiężnikiem dzieci odkrywały tajemnice historii związane z patronem naszej szkoły Mikołajem Kopernikiem oraz nowoczesną nauką.
Budowały kamieniczki, układały puzzle, poznały legendę o piernikach, lukrowały je i odgadywały kosmiczne zagadki. Z wypiekami na twarzy konstruowały roboty, poznawały prawa fizyki i chemii oraz spacerowały po Księżycu.
Rodzice naszych milusińskich mogli odpocząć przy filiżance kawy i pysznym cieście w szkolnej kawiarence, a przy okazji wysłuchać prelekcji o gotowości do podjęcia nauki w klasie I przez ich pociechy.
W atmosferę dawnych czasów wspaniale wprowadziła widzów elbląska legenda O czarnoksiężniku Kilianie w wykonaniu zespołu teatralnego z MDK w Elblągu, w reżyserii Wojciecha Karpińskiego – za co z całego serca dziękujemy.

REKRUTACJA DO KLAS I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Materiały do konkursu o Mikołaju Koperniku dla klas szóstych.

 

Uczniowie SP21 nagrodzeni w wojewódzkim konkursie fotograficznym „Chwile ulotne z kalendarza przyrody polskiej”.

5 grudnia w siedzibie WMODN w Elblągu Filip Gralewicz i Grzegorz Nowak wraz z p. Joanną Belewicz zostali zaproszeni na konferencję, gdzie odebrali nagrody za swoje piękne i oryginalne prace. Pierwszą częścią konferencji był wykład dr hab. Stanisława Czacharowskiego, prof. UWM w Olsztynie na którym dowiedzieliśmy się na temat przyrodniczych komponentów ekorozwoju, ochrony bioróżnorodności oraz monitoringu zmian w środowisku przyrodniczym. Konkurs fotograficzny organizowany przez Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej pt.: „Chwile ulotne z kalendarza przyrody polskiej” zorganizowany był dla uczniów i nauczycieli z województwa warmińsko-mazurskiego. Do komisji konkursowej wpłynęło około 300 pięknych zdjęć ukazujących różne chwile w przyrodzie. Po wnikliwej ocenie prac przysłanych na konkurs, komisja postanowiła również nagrodzić i wyróżnić również fotografie naszych uczniów: II nagrodę zdobył Filip Gralewicz kl.6d a wyróżnienie Grzegorz Nowak kl.8d. Gratulacje dla zwycięzców!!! Czekamy z niecierpliwością na wiosenną edycję konkursu

Konkurs plastyczny “Polak, Węgier, dwa bratanki”

Paulina Lewandowska z klasy 8a zajęła III miejsce w konkursie plastycznym “Polak, Węgier, dwa bratanki”. W swojej pracy nawiązała do wydarzeń historycznych z okresu I i II wojny światowej, w czasie, których Węgrzy okazali wielką pomoc i wsparcie narodowi polskiemu. Konkurs zorganizowany był przez Stowarzyszenie Historyczne im. gen. Stefana Roweckiego “Grota” Dowódcy Armii Krajowej z siedzibą w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Opiekunem merytorycznym była nauczycielka historii Marta Marchlewska.
Gratulacje!!!

Aktualności informacje